logo ladaskoda logo2

PEUGEOT v skvelej forme na 66. medzinárodnom autosalóne IAA Frankfurt 2015

 

 

Po tom, ako na poslednom Ženevskom autosalóne značka PEUGEOT oznámila svoj návrat do hry, tak v prvej polovici roka 2015 zvýšila tempo a vo Frankfurte sa prezentuje v skvelej forme: 886 000 predaných kusov ku koncu júna 2015 predstavuje pre značku nárast predaja o 3,9% v celosvetovom meradle. 

 

Predaj výrazne rástol v Európe (+ 6,7%), Ázii (+ 9,6%), Afrike, na Blízkom východe (+ 10,9%) a v oblasti Indie a Pacifiku (+ 50,2%) a naďalej pokračuje v prieniku do luxusnejších segmentov.

 

Pri útoku na všetkých frontoch PEUGEOT využíva:

 

1. príťažlivosť veľmi mladého modelového radu (priemerný vek 2,6 rokov);

2. globálny úspech modelu 308 - bestseller značky, č. 1 vo Francúzsku a už sa nachádza na prvých priečkach predaja v Európe v segmente C;

3. úspech globálneho automobilu 2008 – vyrábaný na 3 kontinentoch a č. 2 v Európe v segmente B-SUV;

4. zavedenie nových technológií: nové motory Euro 6, s 25 verziami best-in-class CO2 a automatické prevodovky EAT6. (S priemernou hodnotou emisií na úrovni 106,3 g CO2/km sa PEUGEOT dostal na čelo pred popredné značky na trhu v klasifikácii CAFE naviac 3-valcový turbo motor PEUGEOT PureTech získal prestížny titul Medzinárodný motor roka 2015 (1,0 - 1,4 l)

 

motor roka

 

NOVINKY NA IAA FRANKFURT - PEUGEOT vo Frankfurte: stánok, ktorý nemôžete vynechať

 

Na rozlohe 2 900 m2 v hale 8, čakajú verejnosť emotívne zážitky, 4 svetové premiéry, koncepty a prezentácie:


308 GTi by PEUGEOT SPORT (svetová premiéra), 2 koncepty PEUGEOT FRACTAL (svetová premiéra) a PEUGEOT QUARTZ s novou farbou karosérie Coupe franche a veľkolepé demonštračné vozidlo 308 R Hybrid.

 

Peugeot bude vystavovať svoje športové a technologické know-how v dvoch tematických zónach.

 

V zóne Sport budú prezentované sériovo vyrábané automobily :
• 308 GTi by PEUGEOT SPORT,
• 208 GTi by PEUGEOT SPORT
• RCZ R,
• nová 308 Racing Cup
• simulátory 308 GTi by PEUGEOT SPORT a Peugeot Vision Gran Turismo.

 

V zóne Technológií sa predstaví ponuka efektívnych motorov PureTech a BlueHDi, prevodovka EAT6 a podvozok 308 R Hybrid.

 

Stánok bude v medenej farbe coupe franche. PEUGEOT ponúkne jedinečný pohlcujúci zážitok v zóne FRACTAL, kde sa budú miešať zvuky, vytvorené Amon Tobinom, svetlo a video.
Návštevníci stánku si budú môcť oddýchnuť a dobiť svoje mobilné telefóny v salóniku, kde bude v ponuke aj káva a voda. Všetko v prostredí, ktoré je výsledkom práce Design Lab Peugeot spolu so špeciálnou vôňou vytvorenou v spolupráci so spoločnosťou Scentys.

 

1. 308 GTi by PEUGEOT SPORT: celosvetový best-seller v športovom prevedení

 

308 gti

 

Dva roky po uvedení na trh sa PEUGEOT 308 stal celosvetovým bestsellerom značky. V silnom konkurenčnom európskom segmente C sa 308 dostala na pódiové pozície (č.3 v predaji v Európe, hatchbacky a breaky).
Automobil, ktorý získal titul Auto roka 2014, sa aj naďalej teší veľkému úspechu. Hatchback je už č. 1 vo Francúzsku, takže príchod verzie SW umožní 308 byť lídrom vo svojom segmente vo Francúzsku, Taliansku, Beneluxe, Poľsku a v Holandsku. Po uvedení verzií GT a GT Line na začiatku roka ,308 ešte zvyšuje svoje tempo príchodom radikálnej verzie 308 GTi by PEUGEOT SPORT.

 

S touto verziou 308 mení dimenziu a dostáva sa k novým výšinám. Po RCZ R a 208 GTi 30th sa 308 GTi stáva tretím autom v ponuke s označením by PEUGEOT SPORT. Potvrdzuje špecifický vývoj, ktorý zrealizovali technici, inžinieri a jazdci zo športového oddelenia značky so sídlom vo Velizy.

 

Výkon je zaručený: s benzínovým turbo motorom 1,6 l THP 270 k 308 GTi by PEUGEOT SPORT dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6 s, 1 000 m z pevného štartu za 25,3 s a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Vďaka tomuto výnimočne flexibilnému motoru, ktorý produkuje 169 k/l a s hmotnosťou 1 205 kg, 308 GTi by PEUGEOT SPORT vykazuje len 139 g CO2/km a je referenciou vo svojej triede. Verný know-how značky drží na ceste vďaka svetlej výške zníženej o 11 mm a ponúka výnimočné jazdné vlastnosti vďaka neuveriteľne efektívnemu samosvornému diferenciálu Torsen ®, ďalej vďaka pneumatikám Michelin Super Sport, ktoré sú obuté na 19'' diskoch a samozrejme aj vďaka obrovským 300 mm predným brzdám. V ponuke je 6 farieb karosérie, ako aj „coupe franche" - verzia s kombináciou čiernej Noir Perla Nera a novej červenej Rouge Ultimate.

 

2. PEUGEOT 308 R HYbrid - kompaktný hatchback s výkonom superauta

 

308 r hybrid

 

PEUGEOT 308 R Hybrid zaujme na prvý pohľad:
rozchod kolies je rozšírený o 80 mm a karoséria má dôrazný postoj. Vyjadrené v číslach : s technológiou plug-in hybrid dosahuje výkon 500k, 270k z benzínového motora 1,6 l THP a 115 k z každého z 2 elektromotorov prepojených na prednú a zadnú nápravu vozidla.
Vykazuje pomer hmotnosť/výkon 3,1 kg/k a maximálny krútiaci moment 730 Nm. Tejto šelme stačia 4 sekundy na zrýchlenie z 0 na 100 km/h a len 22 s na zdolanie 1 000 m z pevného štartu.

 

PEUGEOT 308 je postavený na platforme EMP2, je však vybavený pohonom na 4 kolesá, jeho interiér sa skladá zo 4 tvarovaných sedadiel a vykazuje len 70g CO2/km. Podľa typu trasy má vodič na výber zo 4 jazdných režimov, ktoré poskytujú rôzne úrovne výkonu: Hot Lap (500 k), Track (400 k), Road (300 k) a ZEV (0 emisií).

 

Veľkolepý, senzačný, výnimočný, akékoľvek superlatíva môžu byť použité na opísanie tejto levice s ostrými pazúrmi.

 

3.PEUGEOT 308 Racing Cup: zrodený pre preteky

 

308 racing cup

 

Stačí jeden pohľad na pochopenie jeho úmyslov... a úmyslov inžinierov z PEUGEOT SPORT. Odvodená z 308 GTi by PEUGEOT SPORT, z ktorej si požičiava základ motora, bola táto 308 navrhnutá pre automobilové preteky. Jej meno? PEUGEOT 308 Racing Cup.

 

Na rozdiel od svojej sériovo vyrábanej dvojičky, s výkonom 270 k vďaka turbo motoru 1,6 l THP, táto verzia vyvinie minimálne 308 koní, t.j. o 38 viac ako cestná verzia! Nová pretekárska šelma, pod ktorú sa podpísal PEUGEOT SPORT, má o 14% vyšší výkon a je ľahšia o 100 až 150 kg, v porovnaní so sériovo vyrábanou verziou.

 

Vybavená prvkami hnacej jednotky ako PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT, 308 Racing Cup disponuje pretekárskymi brzdami so 6-piestovými strmeňmi a 6-rýchlostnou sekvenčnou prevodovkou s ovládaním na volante.

 

Čo sa štýlu týka, na 308 Racing Cup zaujme spojler spĺňajúci nariadenia WTCC, pre stabilitu na ceste a blatníky, ktoré sú rozšírené o 106 mm oproti PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT. Dobre posadená na veľkých 18" kolesách je pripravená hltať asfalt. V nárazníku sú integrované dva veľké otvory na nasávanie vzduchu a jeho usmerňovač.

 

K dispozícii bude koncom roku 2016 pre zákazníkov na celom svete a na konci roku 2016 nahradí RCZ Racing Cup, ako súčasť propagácie PEUGEOT SPORT. Môže byť zaradená na pretekoch hatchbackov ako VLN v Nemecku, CER v Španielsku, CITE v Taliansku, BCDG v Belgicku alebo na vytrvalostných pretekoch „série 24 hodín".
Predstavená bude vo svetovej premiére vo Frankfurte a na Youtube: peugeotsportofficial

 

4. Koncept PEUGEOT FRACTAL: PEUGEOT i-Cockpit ® budúcnosti

 

fractal

 

Viac ako 1,8 milióna presvedčených zákazníkov od roku 2012 a uvedenie 208 na trh dokazujú, že PEUGEOT i-Cockpit® je prvkom, ktorý odlišuje posledné výtvory značky s Levom v logu. V roku 2015 PEUGEOT predstaví novú perspektívnu štúdiu prostredníctvom inovatívneho konceptu s názvom PEUGEOT FRACTAL. Za futuristickými líniami elektrického mestského coupé sa skrýva nový význam PEUGEOT i-Cockpit®, kde je dôraz kladený na zvuk, čo umožní ešte inštinktívnejšie riadenie.

 

Po zraku a dotyku sa sluch stáva tretím prebudeným zmyslom, keď sa vodič a cestujúci ponoria do pohlcujúceho jedinečného zážitku vďaka akustickému systému 9.1.2, ktorý združuje systém hi-fi 9.1 s infra-basovými reproduktormi integrovanými do operadla každého sedadla. To umožňuje dynamizáciu a priestorové rozloženie zvuku.

 

Zvukový špecialista, brazílsky zvukový návrhár Amon Tobin, spolupracoval s dizajnérmi PEUGEOT a vytvorili vnútornú zvukovú identitu konceptu a rovnako aj jeho vonkajší podpis, ktorý sa mení podľa toho, či koncept zrýchľuje, spomaľuje alebo sa pohybuje konštantnou rýchlosťou. Je navrhnutý tak, aby upozorňoval chodcov a cyklistov a je teda dokonale integrovaný do mestského prostredia.

 

V interiéri PEUGEOT FRACTAL sú použité inovatívne technológie. Prístrojová doska vo výške očí využíva digitálne holografické HD zobrazenie. Malý volant je vybavený zabudovanými tlačidlami „touch pad" a dvomi dotykovými panelmi, na ktorých sa ovládajú funkcie a akustické prostredie. 80% vnútorných povrchov v interiéri je vyrobených pomocou 3D tlače. Tieto plochy sú akusticky izolované a vedú zvuk ako v koncertnej sále. Otváranie dverí môže byť ovládané diaľkovo pomocou hodiniek Samsung Gear S.

 

Pohonná jednotka je plne elektrická. Vďaka veľmi plynulým líniám, celkovej hmotnosti 1 000 kg a pneumatikám Tall & Narrow s úzkymi behúňmi, má toto mestské coupé výkon 204 k a dojazd 450 km. Vozidlo je svižné, z 0 na 100 km/h zrýchli za 6,8 s a 1 000 m s pevným štartom prejde za 28,8 s. Kompaktné rozmery (len 3,81 m) a variabilná svetlá výška 7-11 cm z neho robia príjemné mestské vozidlo.

 

fractal 2

 

fractal interier

 

5. PEUGEOT Cycles: inovatívna a štýlová individuálna mobilita

 

hybrid kick

 

Pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte Peugeot Cycles predstaví vzorku svojho know-how z oblasti individuálnej mobility prostredníctvom širokej škály veľmi technologických a štýlových výrobkov:

 

- HYbrid-Kick je elektrický skúter- kolobežka vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Mikro, ktorá je referenciou v tejto oblasti. Inteligentný a prispôsobený do mestskej premávky je navrhnutý tak, aby sa dal zložiť a naložiť do kufra vozidiel Peugeot. Predávať sa začne v priebehu roku 2016.


- HYbrid-Bikes sú elektrické bicykle. Spomedzi nich budú vo Frankfurte vystavené AE01, AE21 a eC01. K dispozícii budú počas posledného kvartálu roku 2015.

 

6.PEUGEOT Scooters: príbeh pokračuje na 2 a 3 kolesách

 

skutre

 

Najstaršia značka dvoj-kolesových motorizovaných prostriedkov na svete predstaví vo Frankfurte 3 skútre zo svojej ponuky:
- PEUGEOT Metropolis 400 je najtechnologickejší 3-kolesový skúter na trhu a ponúka od tohto leta novú špeciálnu sériu Blue Line, ktorá tiež prevzala princíp coupe franche, vyvinutý automobilovou divíziou. Vo Frankfurte PEUGEOT Scooters predstaví limitovanú sériu PEUGEOT Metropolis D-Air, ktorá je vybavená vestou s najrýchlejším bezdrôtovým airbagom Dainese.


- Django sa predstaví s motorom s objemom 50 cm3 presne rok po uvedení verzií s objemom 125 a 150 cm3. Tento moderný skúter s prvkami retro štýlu je v ponuke so 4 úrovňami výbavy a je možné personalizovať ho pomocou Django_ID konfigurátora, ktorý poskytuje viac ako 100 000 možných kombinácií.


- Speedfight IV 50 cm3 je 4. opus ságy spustenej pred takmer 20 rokmi. Po viac ako 600 000 predaných kusoch sa vracia - atletickejší a vybavený stále lepšie. V pred-premiére bude vo Frankfurte vystavený Speedfight Sport Concept.

 

7. A nezabudnime na PEUGEOT Music: permanentná hudobná emócia

 

peugeot music

 

Od roku 2014 platforma peugeotmusic.com umožňuje objavovať nové talenty v rôznych hudobných žánroch ako soul, rock, pop, elektro a alternatívna hudba. Vďaka web rádiu môžu používatelia využívať bezplatný hudobný výber bez reklamy a stiahnuť si aplikáciu Peugeot Music, ktorá je k dispozícii na Apple Store, Google Store a Store Blackberry.

 

V septembri roku 2015 sa brazílsky umelec a DJ Amon Tobin pripojil k Peugeot Music po spolupráci s tímami automobilových dizajnérov pracujúcich na elektrickom koncepte PEUGEOT FRACTAL, pre ktorý vytvoril špecifickú vnútornú aj vonkajšiu zvukovú identitu. Taktiež sa podpísal pod „Slipstreaming", hudobné dielo, ktoré vyjadruje jedinečný zážitok z jazdy v tomto koncepte a bude jedným z popredných umelcov na hudobnej platforme.

Správa bola prevzatá od Peugeot Slovakia. 

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby