logo ladaskoda logo2

ŠKODA zelektrizuje autosalón v Ženeve novou štúdiou

 

› Hlavná novinka značky pri Ženevskom jazere: Dizajnová štúdia ŠKODA VisionS umožní nahliadnuť do budúcnosti modelov kategórie SUV
› Plug-in-hybridný pohon s vysokou účinnosťou

 

› Emocionálna dizajnová štúdia ukáže ďalšiu etapu tvaroslovia značky ŠKODA
› Veľkorysá ponuka priestoru s tromi radmi sedadiel pri celkovej dĺžke 4,70 m
› Nové sériové modely: Výstavnú premiéru oslávi dravá ŠKODA Octavia RS 4×4 a ŠKODA Fabia Combi ScoutLine
› CNG-ofenzíva pokračuje: ŠKODA Octavia G-TEC už aj s prevodovkou DSG

 

ŠKODA dôsledne pokračuje v rastovom kurze. V minulých rokoch značka zásadne zmodernizovala a rozšírila svoju modelovú paletu. Teraz prišiel čas aj na rozšírenie ponuky automobilov kategórie SUV. So štúdiou ŠKODA VisionS česká automobilka na autosalóne v Ženeve napovie, ako by mohol vyzerať nový dizajnový jazyk SUV značky ŠKODA. Automobilka okrem toho touto štúdiou predstaví aj svoje najdôležitejšie technológie budúcnosti. Prezentáciu značky pri Ženevskom jazere dopĺňa nová ŠKODA Octavia RS 4×4, ŠKODA Octavia G-TEC s automatickou prevodovkou DSG.

 

SKODA VisionS Geneva 01

 

ŠKODA VisionS uvádza nový dizajnový jazyk značky do segmentu SUV. Dizajn je viditeľne ovplyvnený českým kubizmom a tradičným českým umením výroby krištáľového skla. Línie sú jasné, precízne a ostré. Na markantne konturovaných plochách vytvára hra svetla a tieňa silné efekty, zvýraznené zelenou farbou Island.

 

S dĺžkou 4,70 m, rázvorom 2,79 m, šírkou 1,91 m a výškou 1,68 m je ŠKODA VisionS na ceste neprehliadnuteľná. Automobil, postavený na báze modulárnej platformy (MQB) koncernu Volkswagen, je prvým automobilom značky ŠKODA so šiestimi sedadlami, usporiadanými v troch radoch.

 

Ďalšou novinkou tejto štúdie je jej plug-in-hybridný pohon. Automobil akceleruje so systémovým výkonom 165 kW (225 k) z 0 na 100 km/h za 7,4 s a dosahuje maximálnu rýchlosť takmer 200 km/h. Na 100 km jazdy postačí v normovanom cykle s 1,9 litra benzínu (45 gramov CO2 na kilometer). ŠKODA VisionS prejde v čisto elektrickom režime až 50 km, s oboma druhmi pohonu na jedno tankovanie/nabitie až 1000 km.

 

SKODA VisionS Geneva 02

 

Spaľovací motor 1,4 TSI s výkonom 115 kW (156 k) a krútiacim momentom 250 Nm spolupracuje s elektromotorom o trvalom výkone 40 kW a maximálnym krútiacim momentom 220 Nm. Ten je integrovaný do šesťstupňovej automatickej prevodovky DSG, ktorá prenáša výkon na predné kolesá. Pri zadnej náprave je umiestnený druhý elektromotor s výkonom až 85 kW s maximálnym krútiacim momentom 270 Nm, ktorý pracuje nezávisle na pohone prednej nápravy. Štúdia má teda inteligentný pohon všetkých kolies, ktorý sa zaobíde bez mechanického prepojenia pohonu predných a zadných kolies. Medzi všetkými tromi motormi vládne veľmi flexibilná súhra. Vodič automobilu ŠKODA VisionS môže voliť medzi niekoľkými prevádzkovými režimami. Od čisto elektrického pohonu až po nabíjací modus, vždy s cieľom dosiahnutia maximálnej efektivity. Li-Ion akumulátory s kapacitou 12,4 kWh sú uložené pred zadnou nápravou.
Na prudko rastúce množstvo informácií a požiadavky pasažierov na online komunikáciu odpovedá ŠKODA digitálnym prepojením automobilov (mobilné služby) a veľkoryso veľkými displejmi pre optimálne ovládanie automobilu a obsluhu infotainmentu pre každého zo šiestich cestujúcich. Cestujúci na všetkých sedadlách sa môžu k palubnej sieti pripojiť mnohými spôsobmi.

 

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve debutuje tiež ŠKODA Octavia RS 4×4. ŠKODA zákazníkom ponúka špičkový model radu Octavia v karosárskom variante liftback aj kombi s motorom 2,0 TDI s výkonom 135 kW (184 k) a s prevodovkou DSG. S touto športovou a bezpečnou pohonnou jednotkou je Octavia RS 4×4 ideálnym partnerom pre rodinu, prácu i voľný čas. Z 0 na 100 km/h zrýchľuje automobil za 7,6 s a dosahuje maximálnu rýchlosť 228 km/h. V kombinovanom jazdnom cykle sa uspokojí so 4,9 litrami nafty na 100 km, čo zodpovedá 129 g CO2/km (všetky hodnoty platia pre liftback).

 

Mimoriadne hospodárne možno jazdiť s automobilom ŠKODA Octavia G-TEC. Náklady na palivo sú v súčasnej dobe menej ako 4 eurá na 100 km. Na želanie teraz ŠKODA tento model vybavuje aj automatickou prevodovkou DSG. Motor 1,4 TSI má výkon 81 kW (110 k) a na kilometer vypúšťa v kombinovanom cykle menej ako 100 gramov CO2. ŠKODA Octavia G-TEC sa ponúka vo verzii liftback a kombi.

 

Octavia-Gtec-001

 

Rozrastá sa aj výbavový rad ScoutLine. K modelu Rapid Spaceback ScoutLine sa teraz pridáva aj ŠKODA Fabia Combi ScoutLine s unikátnym robustným offroadovým vzhľadom, resp. s atraktívnymi a praktickými prvkami výbavy. Zákazníci môžu voliť z troch benzínových motorov s výkonom 55 kW (75 k), 66 kW (90 k) a 81 kW (110 k) a troch dieselových motorov s výkonom 55 kW (75 k), 66 kW (90 k) a 77 kW (105 k).

 

ŠKODA na 86. medzinárodnom autosalóne 2016 v Ženeve:


› Stánok značky ŠKODA: Hala 2, stánok 2160
› Tlačová konferencia značky ŠKODA: 1. marca 2016, 8.25 - 8.40 hod.
› Počet vystavených automobilov značky ŠKODA počas prvého novinárskeho dňa: 8 automobilov (ŠKODA VisionS, ŠKODA Superb SportLine, ŠKODA Octavia Combi RS, ŠKODA Fabia Monte Carlo, ŠKODA Octavia Scout, ŠKODA Fabia Combi ScoutLine, ŠKODA Rapid Spaceback ScoutLine, ŠKODA Superb Combi L&K)
› Počet vystavených automobilov značky ŠKODA počas druhého novinárskeho dňa: 13 automobilov (ŠKODA VisionS, ŠKODA Superb SportLine, ŠKODA Octavia Combi G-TEC, ŠKODA Fabia Monte Carlo, ŠKODA Octavia Scout, ŠKODA Superb Combi L&K, ŠKODA Octavia Combi G-TEC, ŠKODA Rapid Spaceback Joy, ŠKODA Fabia Combi Joy, ŠKODA Yeti Outdoor Joy, ŠKODA Citigo Monte Carlo, ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo, ŠKODA Yeti Monte Carlo).
› Počet vystavených automobilov značky ŠKODA počas dní pre verejnosť: 13 automobilov (ŠKODA VisionS, ŠKODA Superb SportLine, ŠKODA Octavia Combi RS, ŠKODA Fabia Monte Carlo, ŠKODA Octavia Scout, ŠKODA Superb Combi L&K, ŠKODA Octavia Combi G-TEC, ŠKODA Rapid Spaceback Joy, ŠKODA Fabia Combi Joy, ŠKODA Yeti Outdoor Joy, ŠKODA Citigo Monte Carlo, ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo, ŠKODA Yeti Monte Carlo)
› Novinárskej dni: 01.03. - 02.03.2016
› Dni pre verejnosť: 03.03. - 13.03.2016

 

Správa a obrázky boli prevzaté od ŠKODA AUTO Slovensko s. r. o.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby