logo ladaskoda logo2

ŠKODA SCALA: Nové meno pre nový kompaktný model

SCALA je pre značku ŠKODA ďalším veľkým krokom v oblasti dizajnu a techniky a verejnosti bude predstavená v závere tohto roka.

 

-Meno pochádza z latinčiny a znamená „schody" alebo „rebrík"
-SCALA je pre značku ŠKODA ďalším veľkým krokom v oblasti dizajnu a techniky
-Prvý európsky model značky, ktorý na piatych dverách ponesie štylizovaný nápis ŠKODA
-ŠKODA SCALA bude verejnosti predstavená v závere tohto roka

 

Po prvej siluete ŠKODA teraz odhaľuje aj meno nového kompaktného vozidla - ŠKODA SCALA. Pochádza z latinského slova „scala", čo sa dá preložiť ako „schody" alebo „rebrík", a predstavuje zároveň pre automobilku ďalší veľký krok vpred v segmente kompaktných vozidiel. Ako prvý model značky ŠKODA v Európe bude mať SCALA uprostred piatych dverí namiesto loga značky nápis ŠKODA.

 

Bernhard Maier, predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, zdôrazňuje: „S novým modelom ŠKODA SCALA otvoríme ďalšiu kapitolu v triede kompaktných vozidiel značky ŠKODA. Ide o úplne novo vyvinutý automobil, ktorý v tejto triede stanoví nové štandardy v oblasti technológií, bezpečnosti a dizajnu. Sme presvedčení o tom, že SCALA má najlepšie šance na to, aby pre značku ŠKODA novo definovala segment A."

 

S modelom SCALA predstavuje ŠKODA nový emocionálny dizajn exteriéru aj interiéru prvýkrát v sériovom prevedení. Dizajn vzbudil pozornosť už na autosalóne v Paríži, a to vďaka štúdii VISION RS. S novým modelom urobila česká značka veľký krok aj po technickej stránke, keď ponúka inovatívne prvky výbavy, ktoré boli doteraz bežné len v automobiloch vyšších tried. Meno SCALA, pochádzajúce z latinčiny, skvele vystihuje nový automobil. Do slovenčiny ho možno preložiť ako „schody" alebo „rebrík". S modelom SCALA vystúpi ŠKODA hneď o niekoľko vývojových stupňov vyššie. Dokonale tiež stelesňuje súbor hodnôt značky, výstižne zhrnutý pojmom „Smart Understatement".

 

Nová ŠKODA SCALA sa vyznačuje aj ďalším novým a jedinečným znakom: Ako prvý európsky sériový model značky zdobí zadnú časť tohto kompaktného vozidla namiesto loga nápis ŠKODA, umiestnený uprostred piatych dverí.

 

        

 

Správa a obrázky boli prevzaté od ŠKODA AUTO Slovensko.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby