logo ladaskoda logo2

Peugeot v Číne ponúkne predĺžený model 508

V Číne je potreba predĺžených vozidiel. Modely strednej triedy a vyššej strednej triedy ponuku nezriedka obohacujú o alternatívy s predĺžením v prospech zadných pasažierov. Najnovšie takýto kúsok do ponuky zaradí aj Peugeot ako model 508 L.

 

 

Peugeot 508 L - nie je liftbackom

 

Peugeot auto zväčšil. To je logické, veď aj pri BMW má označenie L znamenať predĺženú verziu. Predĺžený Peugeot 508 nabral 55 milimetrov na rázvore. Celkovo sa dostal rázvor na 2 850 milimetrov, čo uspokojí aj najvyšších Číňanov.

 

 

Oproti krátkej a športovejšie vyzerajúcej verzii sa predĺžila aj celková dĺžka. Keď pribudlo 100 milimetrov, tak sa dostala na 4 870 milimetrov. Veľká zmena je aj vo forme karosérie. Kým v Európe máme sedan a kombi, 508 L bude čistokrvným sedanom so samostatne otváraným vekom kufra.

 

 

Peugeot 508 L - predĺženie bude čínskou špecialitou

 

 

Interiér ponúkne viac miesta pre pasažierov na zadných sedadlách a väčší bude aj batožinový priestor. Predná časť bude totožná s verziami dostupnými aj na našom trhu. Bude v nej dominovať i-Cockpit v druhej evolúcii s dotykovým displejom v strede a jedným veľkým pred vodičom.

 

 

Peugeot bude túto verziu vyrábať vo fabrike vo Wuhane. Predĺžená verzia 508 sa na čínskom trhu zaradí do ponuky sedanov po boku modelov 301, 308 a 408. Predaj tohto špeciálneho modelu začne už v prvom kvartáli roku 2019.

 

Správa a obrázky boli prevzaté od P Automobil Import s.r.o.

 

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby