logo ladaskoda logo2

PEUGEOT na Ženevskom autosalóne 2019

2 svetové premiéry v 100% elektrifikovanom stánku

PEUGEOT v Ženeve predstavuje novinku, ktorá je 100% elektrifikovaná.

Širokej verejnosti sú predstavené dve svetové premiéry: nový PEUGEOT 208 vo verziách so spaľovacími aj s elektrickými motormi, ako aj koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, ktorý ohlasuje výkonnú elektrifikovanú líniu sériovo vyrábaných vozidiel PEUGEOT SPORT. Spoločnosť PEUGEOT tiež predstavuje svoje nové motory Plug-in Hybrid s hybridným benzínovým pohonom v modeloch PEUGEOT 3008, 508 hatchback a SW. Elektrifikáciu značky podporuje aj ikonický lev, ktorý je v stánku elektrifikovaný. Návštevníci budú môcť vidieť hviezdu posledného autosalónu v Paríži: PEUGEOT e-Legend Concept. Je skutočným stelesnením vízie optimistickej budúcnosti značky PEUGEOT: má byť 100% elektrická, autonómna a on-line pripojená.

 

Nový PEUGEOT 208 a PEUGEOT e-208: FUTURISTIC & YOUNG

 

 

 

PEUGEOT v Ženeve predstavuje nový PEUGEOT 208, ktorý nasleduje po jednom z najväčších bestsellerov značky. V čase prechodu energií, výber karosérie neurčuje ani použitie vozidla ani motorizáciu a preto je nový PEUGEOT 208 od uvedenia na trh k dispozícii s tromi energiami: 100% elektrický, benzínový alebo dieselový.

 

Táto nová generácia PEUGEOT 208 je dokonalou súčasťou modelového radu značky PEUGEOT. Upúta výrazným dizajnom, mladým výrazom a energiou.
Nový PEUGEOT 208 je inšpirovaný konceptom PEUGEOT FRACTAL. Použitý je nový
PEUGEOT i-Cockpit® s 3D head-up displejom poslednej generácie, ako aj bohatá ponuka asistentov riadenia z vyšších segmentov.

 

Nový PEUGEOT 208 tvorí jadro segmentu B tým, že prináša to, čo dnes tvorí úspech značky PEUGEOT: výrazný dizajn a diferenciácia prostredníctvom inovácií a technológií.
Nový PEUGEOT 208 je ultra-online s funkciou Mirror Screen a 3D online navigáciou TomTom® Traffic 3D, taktiež je ultra-bezpečný a vybavený najnovšou generáciou aisistentov riadenia na najlepšej úrovni v segmente, s novým systémom Drive Assist, ktorý otvára cestu k „ polo-autonómnej jazde".

Od samotného uvedenia bude k dispozícii aj verzia nový PEUGEOT e-208. Ponúka svižnú jazdu
a stimulujúce potešenie z jazdy s okamžitou reaktivitou vďaka 100% elektrickému motoru s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h).

 

Nový PEUGEOT e-208 má na prvý pohľad rozpoznateľné vonkajšie znaky:

  •  mriežka chladiča rovnakej farby ako karoséria,
  •  diachronické Levy (proces, ktorý mení farbu podľa uhla pohľadu),
  •  monogram "e-208" vzadu a písmeno "e" na zadných blatníkoch.

KONCEPT 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED: NEO-PERFORMANCE

 

KONCEPT 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED predurčuje výkonnú elektrifikovanú líniu sériovo vyrábaných vozidiel vyvinutú spoločnosťou PEUGEOT SPORT.

 

Koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED je odvodený od radikálneho PEUGEOT 508 HYBRID a má špecifické štylistické a atletické spracovanie.
Aerodynamika bola prepracovaná na optimálnu úroveň účinnosti a efektívneho výkonu : ostrý predný nárazník, mriežka s pohyblivými lamelami, podvozok s klapkami, rebrá na úrovni zadného neotváracieho okna, nový difuzér vzadu.

 

Farba "Selenium Grey", ktorá sa vďaka perleťovým časticiam mení podľa svetla, je spojená so zložkami "Kryptonite" a predstavuje, že koncept patrí k tejto športovej a výkonnej línii.

 

Koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED bol zverený do rúk expertov - konštruktérov z PEUGEOT SPORT. Vykazuje mimoriadny výkon, ktorý je porovnateľný s výkonom vozidla so spaľovacím motorom a výkonom 400 k. Ponúka pohon všetkých štyroch kolies a veľkolepú akceleráciu, vďaka kombinácii troch motorov: benzínový motor PureTech 200k a dva elektromotory 110k vpredu a 200k vzadu.

 

Koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED využíva výhody hybridizácie s reálnym výkonom a cestovanie v 100% elektrickom režime do 50 km (WLTP).

 

100% ELEKTRIFIKOVANÝ STÁNOK PEUGEOT

 

 

Od 7. do 17. marca značka PEUGEOT návštevníkom vo svojom stánku s rozlohou 1 400 m² predstavuje 100% elektrifikované novinky:

 

  • Dve svetové premiéry: nový PEUGEOT 208 a e-208, ako aj koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED.
  • 100% elektrifikovaná ponuka s verziou Plug-in Hybrid benzín. PEUGEOT 3008 HYBRID4 a PEUGEOT 508 HYBRID, ktoré budú v predaji na jeseň, ponúkajú štyri režimy jazdy pre výraznejšie pocity a neobmedzenú mobilitu. Objednávky budú spustené už v júni.
  • PEUGEOT e-Legend Concept je skutočným stelesnením vízie optimistickej budúcnosti značky PEUGEOT: má byť 100% elektrická, autonómna a online pripojená.
  •  Nový podpis značky, MOTION & e-MOTION, ktorý umiestňuje značku medzi hlavných hráčov v oblasti prechodu energií a sprevádza elektrifikáciu značky PEUGEOT.
  •  Monumentálny Lev vo farbách elektrifikácie značky: ambasádor značky predstavený v Ženeve v roku 2018 ožíva tento rok hrou diachronického svetla zelenej a modrej farby a odrazmi na jeho plynulom a skulptúrnom povrchu. Značka sa premieta do obdobia prechodu energií a elektrifikácie a jej symbol je toho novým znakom.

PEUGEOT je jediný výrobca, ktorý ponúka kompletnú mobilitu na 2, 3 a 4 kolesách. V stánku sú predstavené aj posledné elektrické novinky PEUGEOT Cycle a PEUGEOT Motocycles:

  •  PEUGEOT Cycles predstavuje elektrický VTC eT01 Belt Powertube, ktorý má remeňový prevod nevyžadujúci žiadnu údržbu. Vybavený 100% elektrickým pohonom a batériou zabudovanou do rámu, ponúka plynulé zrýchlenie a tiché „ pedálovanie „.
  •  PEUGEOT Motocycles predstavuje koncept E-METROPOLIS - elektrickú verziu kultového 3-kolesového scootra PEUGEOT METROPOLIS, vlajkovej lode značky. Koncept E-METROPOLIS vykazuje vysoký výkon v súlade s jeho ambíciou stať sa novou referenciou vo veľkých európskych mestách. Elektromotor inštalovaný na podvozku poskytuje maximálny výkon 36 kW a na zadné koleso sa prenáša prostredníctvom ozubeného remeňa. Maximálna dosahovaná rýchlosť je 135 km/h s autonómiou do 200 km. E-METROPOLIS je vďaka elektrickému motoru ľahšie a ponúka tak výnimočný pocit z jazdy. Pôžitok z jazdy, bezpečnosť a výkon sú hlavnými tromfami budúceho E-METROPOLISu.

 

Kontakty PEUGEOT
www.peugeot-pressepro.com

 

Aurélie ANDRE \ 00 33 6 72 83 17 57
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

PEUGEOT
Podnetná a obohacujúca jazda, elegantný dizajn, kvalita bez kompromisov tvoria záväzok značky voči svojim zákazníkom a prispievajú k emóciám, ktoré prináša každý PEUGEOT.
Vo viac ako 160 krajinách prostredníctvom 10 000 predajných miest, značka v roku 2018 predala viac ako 1 740 000 vozidiel.
PEUGEOT spája náročnosť, postoj a emócie s ambíciou byť značkou pre širokú verejnosť s ponukou luxusných modelov v globálnom meradle.

 

Správa a obrázky boli prevzaté od P Automobil Import s.r.o.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby